דילוג לתוכן הראשי

איך בוגרי כלכלה ומנהל עסקים יכולים למצוא עבודה ?

קצת עלי , שמי שרה לוי ,   ואני מנהלת משאבי אנוש שנים רבות.

מוזמנים להציץ לפרופיל שלירבות דובר על האבטלה בקרב עורכי הדין בישראל , ישראל  היא המובילה העולמית בקרב עורכי הדין פר אוכלוסיה , כמות  בוגרי כלכלה , מנהל עסקים ,תעשיה וניהול , חשבונאות וניהול  היא כפולה מעורכי הדין  , ולמרבה הצער רבים לא מוצאים עבודה לאחר התואר , הסיבה המרכזית לכך היא העדר כישורים לחיים המקצועיים .

הבוגרים לא אשמים , הם פנו ללימודי הפיננסים מתוך מחשבה ראשונית להשתלב עם סיום לימודיהם בתעשייה , המציאות שונה  ורבים מוצאים את עצמם בתפקיד טלרים, עובדי בק אופיס , ובעבודות שלא  קשורות  למקצוע .

עושה רושם שלאקדמיה אין עניין אמיתי לשנות את תכניות הלימוד המיושנות ולהתאימן למציאות בשטח,  עקב התנהלות האקדמיה רבים פונים לשוק הפרטי כדי לבצע התאמות לשטח. בתור מנהלת  משאבי אנוש הדבר מקומם אותי , למה אנשים צעירים שסיימו את לימודיהם מוצאים את עצמם בכזה חוסר אונים .

בתי הספר מורכבים ממספר שחקנים מרכזיים , שאני ומנהלות משאבי אנוש החלטנו לבדוק את התאמתם לשטח  ולמציאות הנדרשת .

ג'ון ברייס -  בית הספר מציע קורס דאטה אנליסט מעמיק טכנית,  בתור אחד המעסקים הגדולים בארץ הבנה עסקית היא קריטית וזו הצעה חשובה לשיפור.

נאיה קולג'- בדיוק כמו ג'ון ברייס חסר החיבור בין הדאטה לצרכים המקצועיים של יחידות הרווח.

Ultradata.tech - המכון מתעסק רק באנליזה רואים זאת הן ברמת תיק העבודות של דאטה אנליסט שמגיעים איתו בוגרי התכנית , בהצגה העצמית שמשלבת הבנה פיננסית ולא רק טכניקה , ייתכן וזו הסיבה שקהילת מנהלי הגיוס נותנת עדיפות לבוגרי התכנית .

מצופה מבוגרים ובוגרות תארים, לדעת להסביר מה הערך המוסף שלהם בראייה רלוונטית לארגון העסקי שאליו הם מגיעים,
יותר מידי פעמים נשמעה הסיסמא השחוקה יכולת למידה עצמית וקליטה מהירה , אין ספק שמדובר בפרמטרים חשובים אך ברגע שמועמדים מדקלמים את אותה מנטרה היא מאבדת מערכה, חשוב מאוד שמועמדים ייצרו בידול ויגיעו עם תיק עבודות 
רלוונטי ואם ידע מעמיק על החברה בשילוב התרומה שלהם לארגון , ואיך הולכים הם להביא את עצמם לידי ביטוי תוך התייחסות קונקרטית לדרישות המשרה.

בוגרי תארים חייבים להסתכל או לנסות להסתכל בעיני המעסיק על עצמם , ראיון עבודה הינה הצהרת כוונות מבחינת המעסיק על כך שיש למועמדים פוטנציאל ,  מטרת המרואינים הינה להציג כמה שיותר נקודות השקה עם התפקיד , ופה בעיני תיק עבודות יכול לסייע , וכמו בכל דבר תיק עבודות שעבר ומאושר על ידי מכון מקצועי מקבל מטבע הדברים יותר קרדיט.


תגובות